Piár články

Prídavné LED pracovné svetá

Technológia LED (Light Emitting Diode) výroby ponúka obrovské výhody v rôznych oblastiach. Vyznačuje sa dlhou životnosťou, odolnosťou a efektívnym pomerom lumenov k wattom LED svetiel. Preto poskytujú významné úspory servisných nákladov a spotreby energie. Naše LED svetlá vyžarujú svetlo s teplotou 5000K - 6000K (studená biela), ktoré je blízko farebného spektra poludňajšieho slnka, a tak umožňuje ľudskému oku lepšie fungovať a prezerať objekty.

Prídavné LED pracovné svetá

Prídavné LED svetlá sa využívajú ako doplnok k osvetleniu aby sa zvýšila viditeľnosť v nepriaznivých podmienkach či už v noci, v hmle, hustého sneženia alebo dažďa. Sú doplnkom pre 4x4 OFF-road, alebo nákladné autá, kamióny, traktory, poľnohospodárske a pracovné stroje, lode, prívesy a návesy, ale aj v domácnosti.

Asi najzákladnejšie rozdelenie prídavných svetiel je podľa typu svetelného lúča a to na:
-    ďiaľkové svetlo (SPOT)
-    rozptylové svetlo (FLOOD)
-    kombinácia ďiaľkového a rozptylového (COMBO) 

Tak isto máme rôzne delenie podľa tvaru:
-    bodové – využívajú sa hlavne ako náhrada za hmlovky, v lese pri poľovačkách alebo prídavné cúvacie svetlo či už na kamión, vlečku, auto
-    rampy – tie môžu byť jednoradové, dvojradové, trojradové, viacradové, rovné alebo zahnuté – využívajú sa na strechu 4x4 auta, do nárazníka, expedičnej klietky a pod... 

Alebo delenie podľa funkčnosti:
-    klasické – môžu mať rôzne farby svetla, ale dajú sa len zapnúť a vypnúť
-    výstražné – taktiež môžu mať rôzne farby, ale najčastejšie sú oranžové a majú jednu alebo viac funkcií- po každom vypnutí a zapnutí ponúkajú inú možnosť svietenia alebo blikania, poprípade kombinácie.

Zdroj: LED svetelná rampa