Inšpirácie

Kde Slováci najviac cestujú počas leta?

Dovolenková sezóna v roku 2022 je veľmi rušná. Slováci prejavujú značný záujem o svoje dovolenky, ktoré si plánujú s dostatočným predstihom. Zaznamenali sme zvýšený záujem o last minute ponuky, pričom kapacity sú rýchlo vypredané. Kde teda Slováci najviac cestujú počas leta?

Turecko

Turecko sa môže o svoje prvenstvo popasovať spolu s Chorvátskom. Tento rok je Turecko jednoznačne najväčším favoritom medzi slovenskými turistami. Táto destinácia si v roku 2022 udržala celkom vysoké priečky. Pomer kvality a ceny je totiž v tejto destinácii najpriaznivejší. Je tu veľa nových veľkokapacitných rezortov so službami all inclusive. Sľubná je aj celkom krátka cesta lietadlom, v porovnaní s inými letmi. Za Tureckom sa obľube teší Grécko, avšak s výrazným poklesom záujemcov. Pred pár rokmi to bolo opačne, avšak časy sa menia a obľuba slovenských turistov taktiež.  Cestovné kancelárie, ktoré ponúkajú Slovákom dovolenkové pobyty v zahraničí, zaznamenali nárast klientov po posledných dvoch rokoch, počas ktorých boli zavedené pandemické opatrenia.

Chorvátsko

Turizmus do Chorvátska v posledných rokoch prudko vzrástol. Krajina však stále nemusí byť na vrchole zoznamu mnohých cestovateľov z iných krajín. Na Slovensku je však cestovanie do tejto krajiny veľmi obľúbené. Nielenže je to pre Slovákov rýchle, keďže môžu využiť cestnú dopravu, ale môžu stretnúť veľa sympatických ľudí a zažiť „veľa muziky za málo peňazí“. Medzi mnohými nádhernými národnými parkami, vynikajúcim jedlom a vínom, historickými pamiatkami, svojráznymi múzeami a množstvom slnečného svitu – Chorvátsko má všetko.

Kde sa ubytovať v Chorvátsku 2022

Záhreb: očarujúce vnútrozemské hlavné mesto Chorvátska
Pula: nádherné pobrežie a rímske ruiny
Split: Slnečné srdce Dalmácie
Dubrovník: Stredoveké mesto s moderným životným štýlom
Ostrov Hvar: Levanduľové kopce a pobrežné výhľady
Zadar: Jedinečné historické mesto.

Španielsko

Španielsko je mimoriadne obľúbenou letnou destináciou, avšak v mnohých častiach krajiny si môžete urobiť pokojnejší výlet a vidieť krajinu z inej strany. Od malých miest v južnom Španielsku až po divočinu v Aragónsku. V Španielsku je toho veľa, čo sa dá vidieť aj mimo letovísk a pláží. Počasie v Španielsku v júli je perfektné s dlhými slnečnými dňami, teplým počasím a nízkou pravdepodobnosťou zrážok. Pokojnú dovolenku na severe krajiny si môžete užiť návštevou miest ako Bilbao alebo objavovaním jedného z mnohých španielskych národných parkov.

Mimo spomínaných krajín Slováci obľubujú tráviť dovolenku „doma“, vo svojej rodnej krajine. Ale aj na miestach ako sú: Portugalsko, Francúzsko, Taliansko, Egypt a Bulharsko.

Foto: @tawatchai07 / Zdroj: nastip.sk