Ostatné

Pár vecí ktoré potrebujete vedieť o grilovacej sezóne...

Grilovacia sezóna je v plnom prúde, ľudia s nápojmi a šalátom v ruke sú pripravení užiť si nádherné počasie a grilovanie v kruhu známych a rodiny, na ktorú už dlho čakali.

Ale najprv....

Grilovacia sezóna

Pár vecí ktoré potrebujete vedieť o grilovacej sezóne...

Ak patríte k majiteľom vonkajších krbov z kamenných povrchov, ich všeobecnou nevýhodou je, že sa ťažko udržiavajú. Po pár použitiach už nevyzerajú čisto a žiadne kvalitné nátery na odolné mastnoty u nás nie sú dostupné. Z tohto dôvodu je najlepšie vonkajšie grily dostatočne očistiť po každom použití a na zimu ich obaliť pevným igelitom, aby sa k ním nedostala vlhkosť.

V prípade grilu na drevené uhlie najprv vyčistite minuloročné zvyšky z grilovania. Všetci sme si v určitom momente povedali- „Necháme to na ďalšiu sezónu...“ aby sme to vyčistili, ale teraz je tá správna chvíľa. Rozoberte gril a vyčistite ho teplou vodou, ak to nepôjde pridajte trocha saponátu. Následne ho vysušte a potrite olejom, aby ste ho chránili počas celej grilovacej sezóny. Ak je gril v zlom stave, radšej si zaobstarajte nový.

Pred tým než sa pustíte do grilovania a zapaľovania plynového grilu a oblečiete si svoju obľúbenú zásteru, nájdite si čas a skontrolujte, či niekde neuniká plyn z poškodených alebo popraskaných gumených hadičiek. Zima, chlad, myš alebo kuna mohla k tomu dopomôcť. V prípade že si s tým neviete rady vyhľadajte odbornú pomoc.

A na koniec...

Gril udržiavajte počas celého leta. Uistite sa, že po každom použití gril vyčistíte a grilovacie náčinie umyjete. Akékoľvek povrchy grilov sú náchylné na nepriaznivé vplyvy počasia, hlavne dažďom kvôli dlhšej životnosti. Preto je vhodné ich ochrániť použitím vhodnej fólie. Takto budete pripravení kedykoľvek grilovať.

Prajeme príjemnú zábavu, pohodu a veľa slnečných dní...

Aktuálna ponuka grily

Aktuálna ponuka príslušenstvo k záhradným grilom