Poradíme

Prevencia pred príznakmi Alzheimerovej choroby

Tento ranný nástup staroby je známy ako presenilná demencia. Jej príznaky sú podobné senilnej (stareckej) demencii alebo senilite, objaví sa ale v strednom veku alebo aj skôr. Pacientov intelekt, osobnosť a telesný stav chátra podobným spôsobom ako pri normálnom procese stárnutia.

Prevencia pred príznakmi Alzheimerovej choroby

Pacient je zmätený, zábudlivý, neschopný jasne myslieť a udržať konverzáciu. Stráca zmysel pre čas, často sa túla po nociach a jeho pohyby sú strnulé a nekoordinované. Nakoniec je pripútaný na lôžko a trpí inkontinenciou.
Príčinou je strata nervových buniek v mozgu, ktorých objem sa zmenšuje. Mechanizmus ochorenia stále ešte nie je známy. Nedávny výskum však odhalil, že obidva typy demencie a zvlášť Alzheimerova choroba môžu mať spojitosť s koncentráciou hliníka v tele, s nedostatkom vitamínu B, boréliami, cievnymi mozgovými poruchami alebo aj chronickou anémiou.

Je dôležité, aby sme nepodceňovali prevenciu a udržiavali si stálu kvalitu života až do vysokého veku. Tým môžeme predísť predčasným prejavom Alzheimerovej choroby.


Prírodné produky na prevenciu aj ako doplnok pri liečbe

Spirulina - zrýchľuje detoxikačné procesy v obličkách a pečeni a výrazne absorbujú ťažké kovy a toxíny z tela
Rodiola (Rozchodnica ružová) – obnova fyzických a psychických síl, zlepšenie spánku a pamäte
Materská kašička - Okrem toho má pozitívny vplyv na centrálny a periférny nervový systém, pomáha k lepšiemu vstrebávaniu glukózy a kyslíka mozgom, zlepšuje krvotvorbu, zlepšuje krvný obeh v mozgu a mieche a má protikŕčové pôsobenie, urýchľuje vyvedenie ťažkých kovov z tela
Gotu kola(Pupočník ázijský) - prispieva tiež k normálnym poznávacím (kognitívnym mozgovým) funkciám, zachováva mozgové funkcie, podporuje koncentráciu
Ginko - Povzbudenie mozgovej činnosti a výkonnosti, zachovanie pamäte s postupujúcim vekom, podpora periférneho prekrvenia, priaznivý vplyv na zrak a sluch, udržiavanie duševnej rovnováhy.
Omega-3 mastné kyseliny (rybí olej, ľanový olej, chia semená, vlašské orechy) – zlepšujú pamäť a schopnosť učiť sa
Kurkuma - má ochranné a liečebné účinky pred poškodením mozgu Alzheimerovou chorobou, dokáže zvrátiť niektoré biochemické zmeny spojené so starnutím mozgu a eliminovať výskyt ťažkých kovov v tele.
Panenský marhuľový olej - je špecifický obsahom vitamínov B15, B17 a B19. Obsahuje veľké množstvo draslíku, nenasýtených esenciálnych mastných kyselín - palmitovú, palmitoolejnú, stearovú, olejovú, linoleovú. Ďalej vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B12, B15, B17 (laetril), B19, A, C a F.

Tkanivové biochemické soli (bunkové soli)

Kalium Phosphoricum – podpora regenerácie a vitality pre mozog a senzorické nervy pri Alzheimerovej chorobe, stareckej demencii, podporuje koncentráciu a pamäť
Silicea – pre citlivých jedincov, pri nervovej precitlivelosti napr. na spln a elektromagnetické žiarenie, chráni nervy a posilňuje ich ochranné vrstvy
Calc Fluor – pri prejavoch úniku moču

Bachove kvetové esencie

Chestnut bud - opakovanie tej istej chyby, nevie sa poučiť zo svojich chýb, neustále meškanie, nepozornosť, neschopnosť si zapamätať
Clematis - zasnenosť, roztržitosť, únik pred realitou, nezáujem o prítomnosť

Lepší účinok na prijatie tejto choroby a zharmonizovanie emócii poskytne zmes 6-7 esencií namiešaných na mieru od terapeuta, ktorý pracuje s celou sadou Bachových kvetových esencií. Dosiahne sa tým pokrytie emočného rozpoloženia daného človeka.