Poradíme

Vyberáme freestyle kolobežku

Podľa čoho si vybrať freestyle kolobežku pre dieťa? Zapojenie detí do pohybových aktivít nemusí byť zložité. Výber správnej kolobežky pre vaše dieťa bude stačiť. Navyše je to skvelý spôsob, ako ho zapojiť do viacerých fyzických aktivít, kým si bude užívať jazdu.

Vyberáme freestyle kolobežku

Keď ste sa rozhodli a chcete vybrať kolobežku pre svoje dieťa, majte na pamäti:

Vek vášho dieťaťa (napr. trojkolky pre 3-5 ročné dieťa)
Očakávané terénne podmienky
Bezpečnostné aspekty (výstroj: prilba, ochrana kolien)
Vyberte si typ kolobežky, ktorý vyhovuje typu aktivity – pretože sa používa veľa rôznych materiálov, z ktorých každý má svoje jedinečné špecifikácie a odolnosť)
Cenové rozpätie vs. kvalita

Výber kolobežky sa odvíja od priority, ktorú si stanovíte. Ak je prioritou pohodlie a pôžitok z jazdy, vyberte si kolobežku s veľkou a nízkou plošinou, veľkými kolesami a prípadne s odpružením. Naopak, ak je dôležitý výkon a rýchlosť, vyberte si kolobežku s veľkými kolesami, nízkou plošinou, nízkou celkovou hmotnosťou a kvalitnými ložiskami - najlepšie bez odpruženia.

Ak chcete osobnejšie odporúčanie, odporúčame vám zmerať vzdialenosť od zeme k výške bokov osoby, ako aj výšku pupka, a potom nájsť kolobežku s výškou niekde medzi bokmi a pupkom.

Medzi hlavné vlastnosti, ktoré treba zvážiť pri výbere kolobežky:

kvalita a konštrukcia kolies
materiál, z ktorého je skonštruované telo kolobežky
pohodlie paluby
hmotnosť a veľkosť
pohodlie riadidiel a prítomnosť bŕzd
možnosť zloženia tela kolobežky

Ak chcete osobnejšie odporúčanie, odporúčame vám zmerať vzdialenosť od zeme k výške bokov osoby, ako aj výšku pupka, a potom nájsť kolobežku s výškou niekde medzi bokmi a pupkom.

Pomalí jazdci:
Ak sa rozhodnete pre kolobežku pre svoje dieťa a chcete, aby na nej vaše dieťa jazdilo pomalším tempom tak, plastové kolesá sú dobrou voľbou, pretože tieto kolesá nemajú masívne tlmenie nárazov.

Staršie deti:
Keď vaše dieťa rastie, na ceste sa vyskytnú nejaké hrbole, tak gumové kolesá alebo polyuretánové kolesá sú vybavené tak, aby absorbovali malý náraz, čo umožňuje vášmu dieťaťu jazdiť rýchlejšie.

Foto: Freepik / Autor a Zdroj: nastip.sk

Aktuálna ponuka kolobežky