Poradíme

Ako si vybrať LED svetlo, ktoré šetrí peniaze ?

Pri zariaďovaní svojho vysnívaného domova, chce mať každý tie najlepšie spotrebiče a vybavenie. So správnym osvetleným to všetko môže byť veľkým rozdielom. Či už ide o nové domy, domy v rekonštrukcií alebo dokonca aj vtedy, keď robíte menšie vylepšenia a úpravy. Ideálne osvetlenie robí dané miesto jasným, príjemným a môže urobiť veľa pre to, aby sa dom stal domovom.

Ako si vybrať LED svetlo

Správny výber osvetlenia môže dokonca zabezpečiť, že ušetríte na účtoch za energiu. Všetci vieme, že udržať nízke účty za elektrinu je veľká výhoda a práve LED svetlá vám môžu pomôcť to ľahko dosiahnuť! Prechod z bežných žiaroviek na LED svetlá je jednoduchší, ako si myslíte. Správny výber osvetlenia vám môže pomôcť štýlovo vyzdobiť váš domov, oživiť menej využívané miestnosti a dokonca pomôcť malým priestorom pôsobiť väčším. A to najhlavnejšie, môžete ušetriť na účtoch za elektrinu.  Majte neustále prehľad o svojich výdavkoch a úsporách Najväčší obava prechodu na LED je počiatočná investícia, ktorá sa zdá byť relatívne vyššia, avšak realita je však taká, že ceny LED za posledných pár rokov išli dosť dole. Zároveň tiež spotrebúvajú oveľa menej elektriny, čo znamená, že budete platiť nižšie účty za elektrinu. Je to užitočné najmä vzhľadom na to, že ceny elektriny stále stúpajú. Veľkou výhodou je tiež, že LED diódy vydržia oveľa dlhšie ako iné svetlá. Aj to je dôvod, prečo sú náklady na ich životnosť oveľa nižšie ako u klasických žiaroviek.  

Dostupné sú 3 rôzne teploty LED svetiel, ktoré môžu zmeniť celkový vzhľad Vášho domova, pracovne či kancelárie.

- Teplá biela / teplé biele svetlo je označené teplotou farby 2700 K (Kelvin). Svetlo je veľmi podobné bežným žiarovkám a halogénovým svetlám, má žltú farbu a často sa používa v pohostinstve, dekoratívnych priestoroch atď. Táto farba je symbolom tepla a pohostinnosti.

- Studená biela / studené biele svetlo je označené teplotou farby okolo 4000 K. Svetlá sú podobné prirodzenému slnečnému žiareniu a často sa používajú na osvetlenie kancelárií a nákupných centier. Majú dekoratívny vzhľad, aby bola oblasť elegantnejšia a ľudia boli tiež pozornejší a sústredenejší.

- Chladné denné svetlo / chladné denné svetlo je označené teplotou farby 6500 K, väčšinou sa používa v kanceláriách, domácnostiach a obchodných priestoroch a poskytuje upokojujúcu atmosféru pre efektívnu prácu.

Aktuálna ponuka žiarovky