Poradíme

5 tipov, ako si toto leto udržať zdravie

Leto sa blíži a my sme opäť vystavení vysokým horúčavám a rekordne vysokým teplotám túto sezónu. V takýchto situáciách je veľmi dôležité dodržiavať preventívne opatrenia. Vlny horúčav môžu viesť k mnohým zdravotným problémom, ale hlavne aj k úpalu a dehydratácii. Okrem toho môžu byť letné horúčavy skutočne fyzicky vyčerpávajúce a nepríjemné. Preto sa pozrieme na niekoľko tipov a trikov, ako si túto letnú sezónu udržať zdravie a pohodu.

5 tipov, ako si toto leto udržať zdravie

1.Zostaňte hydratovaní
Letné horúčavy a pot dehydr vaše telo, čo vedie k mnohým zdravotným problémom. Pite aspoň 2 až 3 litre vody denne, aby ste sa udržali hydratovaní. Noste so sebou vodu vždy, keď vyjdete z domu.

2.Preventívne opatrenia na zabránenie úpalu
Mnoho dospelých ľudí čelí úpalu, nakoľko sú voči tomu zraniteľnejší, pretože ich telo sa neprispôsobuje teplotným zmenám tak rýchlo. V takejto situácii sa podľa možnosti vyhýbajte tomu, aby ste vychádzali z domu počas najsilnejších slnečných hodín. Aj keď potrebujete vyjsť z domu, snažte sa zakryť si hlavu a tvár pred priamymi slnečnými lúčmi.

3.Jedzte zdravú a ľahkú stravu
Ťažké jedlá s vysokým obsahom sacharidov a tukov vytvárajú v tele veľa tepla, preto jedzte pravidelne sezónne ovocie a zeleninu. Vyberajte si čerstvé ovocie a zeleninu s vysokým obsahom vody, ako sú napríklad pomaranče, vodný melón, paradajky alebo uhorky. Zahrňte do svojho jedálnička aj trochu bielkovín a vyhnite sa nezdravému jedlu.

4.Majte správnu rutinu starostlivosti o pleť
Pokožka by mala byť v lete správne hydratovaná. Nezabúdajte používať krémy s dostatočným faktorom, aby ochránil vašu pokožku pred spálením. Tvár a pokožku by ste mali v lete umyť, aby ste ju ochránili pred úpalom a prachovými časticami. Urobte to kľudne trikrát až štyrikrát denne.
Aktuálna ponuka telové mlieka

5.Ľahké a pohodlné oblečenie
V lete je najlepšie obliekať sa do ľahkého materiálu a jemných farieb, ktoré sú priedušné a ľahké. Takéto oblečenie vám pomôže udržať telesnú teplotu regulovanú. Namiesto ťažkého oblečenia si vyberte prírodné látky, ako je bavlna alebo ľan.
Aktuálna ponuka dámske tričká