Poradíme

Ako vybrať rodinnú dovolenku?

Vybrať si perfektnú dovolenku nemusí byť jednoduchá úloha ani v prípade, že účastníkmi zájazdu sú len dospelí. Rodinná dovolenka s deťmi si predsa len vyžaduje trošku viac plánovania a premýšľania o tom, ktorá destinácia je najhodnejšia a či sa ubytovať v hotely alebo apartmáne.

Ako si vybrať ideálnu rodinnú dovolenku?
Berte do úvahy vek detí Vzdialené exotické letoviská sú pre cestovateľov veľkým lákadlom, ale ak idete na dovolenku s deťmi, nemusí to byť najvhodnejšia voľba. Dlhá cesta lietadlom, alebo aj autom, môže byť pre deti náročná a nudná, navyše v exotických krajinách na nich čaká diametrálne odlišná klíma, s ktorou sa nemusia popasovať tak dobre ako dospelý človek. Samozrejme to neznamená, že nemôžete s deťmi odletieť na exotickú dovolenku. Treba si len zvážiť všetky riziká s tým spojené. S malými deťmi je lepšie voliť skôr bližšie destinácie ako je Chorvátsko, Taliansko či Bulharsko. Koniec koncov veľa detí prežilo svoju prvú dovolenku pri moru práve v týchto krajinách.

Ubytovanie v hoteli alebo v chatke?
Možností ubytovania je mnoho a tak si môžete vybrať, či chcete bývať v hoteli, v chatke či apartmáne. All inclusive pobyt v hoteli vám zabezpečí maximálny komfort vrátane plnej penzie, takže vás nečaká žiadne varenie. Otázkou však je, či deti v hotelovej reštaurácií obsedia, či im bude chutiť a či vám ako rodine bude takýto režim vyhovovať. Apartmány, chatky či bungalovy v dovolenkovom rezorte s vlastnou kuchynkou sú niekedy na nezaplatenie. Raňajky, obed či večeru si môžete dať v takom čase ako vám vyhovuje, alebo si zájdete do miestnych reštaurácií.

Na druhej strane treba myslieť aj na to, že ak letné počasie nevydrží celý pobyt, treba deťom pripraviť iný program ako kúpanie v mori a výlety. Hotely zvyčajne ponúkajú aj animačné programy  pre deti, ktoré ich zabavia v každom počasí. Vy si tak môžete niekoľko hodín oddýchnuť, alebo si spraviť aspoň krátky program bez detí.

Aktuálna ponuka cestovná batožina