Poradíme

Spríjemnite si leto relaxom vo vírivke. 5 tipov, ako si vybrať tú správnu vírivku

Túžite po dokonalej relaxácií a to priamo z Vášho domova? Domáca vírivka je skvelou a praktickou voľbou, ktorá Vám okrem relaxu poskytne aj mnoho ďalších výhod. Leňošenie s drinkom? Strávenie romantických chvíľ s partnerom? Prípadne si chcete zlepšiť krvný obeh, imunitu alebo pohybovosť? To všetko Vám vie ponúknuť tento veľmi praktický doplnok domácnosti, ktorý môže využívať celá rodina.

Kúpa vírivky avšak nemusí byť až taká jednoduchá a nakoľko ide o väčšiu investíciu je dôležité vyberať správne. V tomto článku si preto zhrnieme tipy ako si vybrať vírivku a čo všetko treba pri tejto kúpe zvážiť.

Stanovte si rozpočet
V prvom rade je dôležité určiť si rozpočet, ktorý máme k dispozícií. Cena víriviek sa pohybuje v rôznych cenových kategóriách, ktoré sa odvíjajú od kvality, funkcii, možnosti a samozrejme aj od daných výrobcov. Avšak snažiť sa pri kúpe ušetriť čo najviac peňazí, sa nemusí vždy oplatiť.

Určte si preferencie
Pred samotným výberom je dôležité vedieť, čo od vírivky očakávame a preto je potrebné zodpovedať si nasledujúce otázky:

Chceme vírivku v interiéri alebo exteriéri?
Tu je dôležité uvedomiť si, že ak chceme vírivku v interiéri musíme počítať s dodatočnými nákladmi na odvlhčovanie a odvetrávanie. Z pohľadu nákladov je preto ideálnejšie umiestniť vírivku buď na terasu alebo do záhrady. Romantický pohľad na nočnú oblohu a saunový efekt v zime sú ďalšími benefitmi, ktoré vírivka v exteriéri prináša.

Budeme vírivku využívať v lete alebo aj v zime?
V prípade celoročnej prevádzky v exteriéri by sme nemali zabudnúť na nejakú formu ochrany vírivky pred nepriaznivým počasím.

Pre koľko osôb by mala vírivka byť?
Existujú vírivky, ktoré sú určené pre 2 osoby, ale aj väčšie, v ktorých môže naraz relaxovať 3 – 9 ľudí. Na druhej strane je potrebné si uvedomiť, že od veľkosti sa odvíja cena a zároveň aj prevádzkové náklady.

Aký druh vírivky chceme?
V tomto smere si môžeme vybrať buď nadzemnú vírivku, ktorú môžeme hocikedy premiestniť, alebo zapustenú vírivku s jednoduchším prístupom.

Koľko času sme ochotní venovať starostlivosti o vírivku?
Relax, romantika, zábava, čas strávený s priateľmi, regenerácia. To všetko je krásne, avšak vírivka si vyžaduje aj pravidelnú údržbu. Táto údržba sa avšak líši od toho, koľko peňazí sme do danej vírivky ochotní investovať. Výber kvalitnej vírivky znamená menej starosti či už s úpravou vody, starostlivosťou o filtre a podobne.

Po zodpovedaní týchto otázok sa nám bude vírivka vyberať oveľa jednoduchšie.

Porovnajte si výrobcov
Nie je výrobca ako výrobca a preto by sme si mali, pred samotnou kúpou vírivky, porovnať jednotlivých výrobcov. Medzi informácie, ktoré by nás mali zaujímať patria napríklad: história výrobcu, ktorá môže byť predpokladom stability a kvality vybraných produktov, kvalita používaných komponentov, poskytovaný servis a možnosti záruky.

Zistite si dostupnosti náhradných dielov
Pri samotnom výbere vírivky je dôležité informovať sa aj o dostupnosti náhradných dielov. Pri lacných vírivkách sa môžeme stretnúť s nízkou zárukou, čo bude pre nás znamenať potrebu zadovážiť si náhradné diely vo vlastnej réžií.

Informujte sa o potrebe ďalšieho príslušenstva
Príslušenstvo sa môže týkať či už samotnej údržby, resp. ochrany vírivky. Prípadne môže ísť o príslušenstvo, ktoré bude súvisieť len s našim osobným komfortom, napríklad osvetlenie, ionizátor, ozonizátor, audiosystém, schodíky, dodatočné ovládanie a podobne.

Dúfame, že Vám tieto rady pomôžu nájsť tú najlepšiu vírivku, ktorá bude spĺňať všetky Vaše požiadavky a to za najideálnejšiu cenu. Aj keď by sme mali pri samotnom výbere vírivky do domácnosti zohľadniť mnoho faktorov a môže nás to stáť viac času ako by sme chceli, je dôležité uvedomiť si, že vírivka už nie je len o relaxe, zábave a užívaní si, ale poskytuje nám aj mnoho zdravotných benefitov, vďaka ktorým dokáže naše telo dostatočne zregenerovať, zmierniť bolesť kĺbov a šliach a zlepšiť imunitu.

Aktuálna ponuka záhradné sprchy
Aktuálna ponuka vírivé bazény
Aktuálna ponuka bazénové vysávače