Poradíme

Najlepšie dovolenkové destinácie 2022

Po zažitej pandémií sa mnoho ľudom úplne uzavreli dovolenkové plány. Leto 2022 so sebou nielenže prináša teplé počasie, ale aj množstvo cestujúcich turistov do zahraničia. I keď zatiaľ nad tohtoročnou letnou sezónou stále zostávajú otázniky, zdĺhavá dovolenková prestávka už vedie k prudkému nárastu luxusných rezervácií na leto 2022. Cestujúci sa rozhodli ísť na dovolenku po dlhom čase strávenom doma. Aké sú teda najžiadanejšie a najlepšie dovolenkové destinácie počas leta 2022? Poďme sa spolu na to pozrieť.

Grécko

Nie je prekvapením, že najobľúbenejšie časy na návštevu Grécka sú koncom jari, leta a začiatkom jesene. Vtedy je ideálne počasie a všetky miesta otvárajú svoje brány a pozývajú hostí, aby zostali, jedli a pili. Grécko je veľmi obľúbenou destináciou medzi turistami. Vďačí tomu pekné počasie, bezpečné miesta a dobrá kvalita.  V júli je mesto preplnené turistami. August, prirodzene, znamená skvelé počasie na pláži. A ak máte radi objavovať veľké mestá bez zbytočného preľudnenia, potom je to tiež dobrý čas pre návštevu Atén. Väčšina Aténčanov hlavné mesto opúšťa práve v tomto čase.

Taliansko

August je v Taliansku obdobie známe ako Ferragosto, čo v podstate znamená čas dovoleniek. Toto je mesiac, kedy sa každý Talian hrnie na letnú dovolenku do hôr alebo k moru. Z tohto dôvodu je veľa zahraničných turistov a Talianov, ktorí dovolenkujú v obľúbených mestách a na plážach.  Väčšina častí Talianska však môže byť v lete nepríjemne horúca. Najhorúcejšie mesiace sú júl a august, hoci horúčavy sú celkom bežné aj v júni a vysoké teploty môžu pretrvávať až do septembra. Priemerná letná teplota sa bude líšiť v závislosti od vašej polohy, ale môže dosahovať až 30 °C.

Turecko

Turecko zažíva extrémne podnebie, a preto môže byť počas zimy extrémne chladné a počas vrcholného leta môže byť nadmerne horúce. Koniec leta, jar a jeseň je teda najlepšia klíma na návštevu Turecka, ktorá vám umožňuje voľne sa túlať bez toho, aby sa počasie stalo pre vás prekážkou.  Ak máte radi pláže alebo sa vám páči myšlienka mať úžasné kultúrne miesta predovšetkým pre seba, zvážte návštevu Turecka v júli. Samozrejme, aj v Auguste to nie je žiadny problém. Turecko je nezabudnuteľné a získalo si už mnohé srdcia práve, nás, Slovákov.

Švajčiarsko

Mesto s najlepšou kvalitou života v Európe je naším najlepším odporúčaním, ak chcete počas leta navštíviť Švajčiarsko. V túto sezónu to v Zürichu hýri životom, zatiaľ čo jeho obyvatelia si užívajú promenády pri Zürišskom jazere, na námestiach alebo záhradných terasách.  Podnebie je mierne bez nadmerného tepla, chladu alebo vlhkosti. Od júla do augusta sa denná teplota pohybuje od 18 do 28 °C.

Ďalšie krajiny, ktoré sa pýšia svojou popularitou

Portugalsko
Írsko
Chorvátsko
Francúzsko

Foto: @wirestock / Zdroj: nastip.sk