Poradíme

7 spôsobov, ako byť na Valentína lepší v posteli

Tieto (úplne SFW) zvyšujú vašu flexibilitu a silu tam, kde sa to počíta

Nemysleli ste si, že ľudia sú posadnutí jogou len preto, aby si uľavili od kĺbov, naplnili si svoj instagramový kanál fotkami, na ktorých sú v póze tanečnice a mali dôvod ľahnúť si a počúvať cinkavú hudbu 15 minút na každej hodine. ? Prosím.

Všetky tie hodiny strávené na žinenke platia veľa v tých chvíľach, keď sú flexibilita, sila a schopnosť udržať sa v dosť kompromisných pozíciách (50 fanúšikov Shades, pozeráme sa na vás) rozhodujúce pre úspech.

Aj keď tento víkend neplánujete nič akrobatické, stále je najlepšie poznať základy. Jedna štúdia ukazuje, že tretina z nás ťahá svaly a robí si chrbát, keď sa do toho pustíme (hoci väčšina opýtaných mala našťastie príliš dobrý čas na to, aby si to všimla, účinky pocítili až ráno potom).

Takže len pre vás, vážení čitatelia, sme ušetrili červenanie a spýtali sme sa expertov z Your Physio Plan, aby sme získali ich úpravu úsekov, ktoré potrebujete, aby ste boli v posteli dlhší, silnejší a silnejší. Myslite na to ako na náš V-Day darček pre vás.

Ohýbať sa ako superžena...

Modlitebný úsek
Kľaknite si na všetky štyri, sadnite si späť na päty a vnímajte natiahnutie celej chrbtice. Podržte 30 sekúnd.

Pes obrátený nahor
Ľahnite si na brucho a zatlačte nahor cez ruky, pričom panvu držte na podlahe a napočítajte do troch. Opakujte 15-krát.

Obrázok zo štyroch úsekov
Ľahnite si na chrbát. Položte si pravú nohu na ľavé koleno a nechajte pravé koleno vyvaliť do strany, kým nepocítite natiahnutie vo vnútornom stehne. Vydržte 30 sekúnd, potom opakujte na druhú stranu. Byť silnejší, dlhšie...

Panvové dno
Ľahnite si na chrbát s kolenami ohnutými na 90 stupňov a chodidlami na podlahe. Pri výdychu vtiahnite panvové dno a podržte ho do 10 – nezabudnite dýchať! Opakujte 15-krát.

Most cez rameno
Ľahnite si na chrbát s kolenami ohnutými na 90 stupňov a chodidlami na podlahe. Pri výdychu narovnajte spodnú časť chrbta k podložke a odlepte chrbticu od podložky, až kým nebudete spočívať na ramenách. Nadýchnite sa a podržte polohu do troch, potom sa pomaly spustite späť do východiskovej polohy. Opakujte 15-krát.

Obráťte si sadnúť
Ľahnite si na chrbát so zdvihnutými nohami a kolenami o 90 stupňov. Pri výdychu vtiahnite spodnú časť brucha, zdvihnite zadok z podložky, nadýchnite sa a vydržte v pozícii do troch, vydýchnite a pomaly sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 15-krát. Prečítajte si viac: Ako získať silu superženy

Tricepsové poklesy
Sadnite si na podlahu s krokom za sebou. Položte ruky na schodík vzadu, uistite sa, že prsty smerujú dopredu a lakte sú ohnuté. Keď vydychujete, vtiahnite spodnú časť brucha a zatlačte nadol rukami, zdvíhajte spodok nahor z podlahy, až kým nebudete mať lakte rovné, ale nie uzamknuté. Nadýchnite sa a pomaly ohnite lakte, zadoček spustite takmer k zemi, nadýchnite sa a vydržte v pozícii na počítanie do troch, potom vydýchnite a vráťte sa do rovnej ruky. Opakujte 15-krát. 

Dúfame, že víkend prinesie nejakú nezabudnuteľnú akciu, ktorá vás motivuje, aby ste v tom pokračovali – Šťastný Valentín!

Autor: Roisin Dervish-O'Kane / Zdroj a Foto: Healthy Magazine