Poradíme

Vnútro z banánovej šupky?

Vnútro z banánovej šupky?

1. Bielenie zubov
Ak chcete mať belšie zuby, nemusíte vôbec kupovať rôzne drahé a potenciálne škodlivé prostriedky. Odporúčame vám použiť banánovú šupku, ktorá je na bielenie zubov veľmi efektívna. Stačí, ak si budete jej vnútornou stranou každý deň potierať zuby 5 minút. Už po jednom týždni zaznamenáte úžasné výsledky.

2. Odstraňovanie bradavíc
Vedeli ste, že s banánovou šupkou dokážete tiež spoľahlivo odstrániť bradavice? A to vrátane tých najnepoddajnejších. Potrebujete urobiť toto: Odrežte kúsok banánovej šupky a vnútornou stranou ho prilepte pomocou leukoplastu na bradavicu. Nechajte to tam pôsobiť cez noc. Prípadne vyškrabte vnútro šupky a vtierajte ju na bradavicu. Pokračujte s tým dovtedy, až bradavica odpadne.

3. Akné a vrásky
Banánové šupky sú plné silných antioxidantov a ďalších látok s účinkami proti starnutiu pokožky. Navyše ju vyživujú a hydratujú. Taktiež dokážu odstrániť zápaly spôsobujúce akné. Preto, ak chcete vyhladiť vrásky alebo odstrániť podráždenie, svrbenie či akné, vyškrabte vnútornú časť banánovej šupky a naneste ju na postihnuté miesta. Opakujte tento proces každú noc pred spaním, až kým nenastane zlepšenie stavu pokožky.

4. Psoriáza
Ďalšou vlastnosťou banánovej šupky je, že zmierňuje prejavy psoriázy. Úplne ju zrejme neodstráni, pretože u psoriázy sa často jedná o vnútorné autoimunitné ochorenie, no aspoň uľaví od jej príznakov. Jediné, čo potrebujete urobiť, je 2 krát denne si nanášať vnútro banánovej šupky na pokožku.

5. Analgetikum proti bolesti
Banánová šupka je taktiež výborným prostriedkom proti bolesti. Ak vás bolia niektoré časti tela, potrite si ich vnútornou stranou banánovej šupky. Bolesť by sa mala citeľne zmierniť.

6. Chudnutie
Všetci vieme, že banány obsahujú vysoké množstvo draslíka. Rovnako veľa ho obsahuje aj samotná šupka. Dokonca, až 40% z jeho celkového množstva sa nachádza práve v nej. Zo všetkých minerálov vaše telo potrebuje najviac práve draslík. Viac než vápnik, horčík či železo. Obzvlášť dôležitý je dostatočný príjem draslíka vtedy, keď sa snažíte schudnúť. Tento minerál totiž urýchľuje metabolizmus, kedy telo spaľuje viac kalórií a zároveň svaly majú dostatok energie. No a keď máte dosť energie, môžete byť aj fyzicky aktívnejší.